18.05.2016 – 22.05.2016 Bulgaristan Etkinlikleri

18.05.2016  –  22.05.2016 BULGARİSTAN ETKİNLİKLERİ

18.05.2016 ÇARŞAMBA

       Nilüfer Hatun Anaokulu olarak Okul müdürü , 2 öğretmen, 10 öğrenci ve 10 veli ile Bulgaristan’ın Burgas şehrine gidilerek projeyi yürüttüğümüz anaokulu ziyaret edildi. Okuldaki tüm öğretmen ve personel tarafından güzel şekilde karşılama yapıldı. Öğrenci gruplarının hazırlamış oldukları koro, ritmik dans, yöresel müzikli dans gösterilerinden oluşan program izlendi.

       Ardından  temel ısınma hareketleri gösterilerek çocukların doğru şekilde ısınmayı öğrenmeleri sağlandı. Basketbol temel duruş ve savunma hareketleri gösterilerek çocukların uygulama yapması sağlandı.

  001

 

19.05.2016 PERŞEMBE

       Sabahtan Belediye binasına gidilerek Eğitim den sorumlu belediye başkan yardımcısı ziyaret edildi. Belediye başkan yardımcısı Burgas şehrinin  tarihi hakkında bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu mutluluğu  dile getirdi. Şehrin önceki hali ile şimdiki halini görmemizi sağlayacak fotoğrafları göstererek hediye etti. Okul Müdürü Sibel Tuna Proje sayesinde Burgaz şehrini görme ve kendileri tanımafırsatı bulduğu için  mutlu olduğunu belirtti. Şehrimizin meşhur badem ezmesi, bölgemizi tanıtan dergi vb. yöresel hediyeler takdim etti.

      002

 

 Öğleden sonra basket topunu kendi bedeni etrafında düşürmeden döndürme, topu sektirme, topu bacak arasından elle geçirme, karşı oyuncuya topu gönderme gibi topa elleri ile hakim olma çalışmaları yapıldı.

 003

 

 20.05.2016 CUMA

       Proje  okullarındaki (Türkiye-Bulgaristan) çocuklarla  basketbol topunun etrafına öğretmenlerinde yardımı ile el baskısı çalışması yapılarak  2 adet grup etkinliği tamamlandı. Çocuklarda farklı ortama uyum sağlayabilme, el göz koordinasyonunu gerektiren hareketler yapabilme, sırasını bekleme gibi kazanımları gerçekleştirdikleri gözlendi.

 

       Öğleden Sonra Karşılıklı iki grup  halinde durarak belirlenen noktalara koşup yere dokunma gibi koordinasyon çalışması ardından karşılıklı birbirlerine pas atma çalışması yapıldı. Savunma ve hücum hareketleri gösterildi. Basketbol eğitim; ısınma hareketleri, temel duruş, topa hakim olma, savunma hücum hareketi yapma, karşılıklı koordinasyon çalışması gibi önceden öğrendikleri hareketler tekrar edildi. İki grup arasında sembolik küçük bir maç yapılarak basketbol eğitimi sırasında öğrenmiş oldukları tüm hareketleri uygulamalı olarak tekrar yapma fırsatı buldular.

 

 004

 

21.05.2016 CUMARTESİ

       Proje okulun da eğitimin bir parçası olan akıllı tahta kullanarak çocukların uyguladıkları şekil ve sayı kavramı interaktif çalışması izlendi. Çocukların kendine güvendikleri, yaparak deneyerek öğrendikleri, arkadaşlarını saygıyla izledikleri gözlendi.      

 005

 22.05.2016 PAZAR

Ufak bir Antreman yapıldıktan sonra Daylong Anaokulu öğrencileriyle vedalaşıldı ve yola çıkıldı.

   007

 

008

 

009

 

010